KONTAKT

Kortoversigt - Placering i DK.

Placering A: Kysing syd for Aarhus

Placering A: Øst Jylland - Danmark

Kontakt informationer:

 

'VILLA VUE - BED & BREAKFAST'

Kystvejen 275 A - Kysing

Norsminde, 8300 Odder - DK

 

Kontaktperson/Ejer: Jan Dalby

 

> Email: villavue@mail.dk

 

Tlf.: 40458991 eller +(45) 8626 4600

 

Web: www.villavue.net

 

CVR.nr.: 88892216

 

Bank: Rg.nr. 5381 Kt.nr. 0000373671

 

 

Velkommen til Villa Vue

Villa Vue - Bed & Breakfast - Kystvejen 275A, Kysing - Norsminde, 8300 Odder - Danmark - Tlf: +(45) 8626 4600

KONTAKT

Placering A: Villa Vue, Kysingnæs - Kystvejen 275 A, tæt på Norsminde Havn

 

 

LOKALE SPISESTEDER/RESTAURANTER:

 

Himmel og Hav: www.restauranthimmeloghav.dk

Fiskekonerne:

www.elinneumann.dk/Links/fiskekonerne.html

LOKALE STRANDE:

 

Kysing Strand: www.strandguide.dk/index.php?id=480

ODDER SEVÆRDIGHEDER:

 

Visit Odder: www.visitodder.dk

 

NYTTIGE LINKS >>

 

LOKALE STEDER:

 

Norsminde Kro: www.norsminde-kro.dk

 

Norsminde Havn: www.norsmindehavn.dk

 

MUSEER I AARHUS:

 

Moesgård Museum: www.moesmus.dk

 

Den Gamle By: www.dengamleby.dk

 

AROS Museet: www.aros.dk

 

 

 

AARHUS SEVÆRDIGHEDER:

 

Visit Aarhus: www.visitaarhus.dk/turist-i-aarhus

 

 

TRANSPORT:

 

Midttrafik: www.midttrafik.dk

 

TAXA: www.dantaxi.dk/Odder

 

 

GOLF:

 

Odder Golf: www.oddergolf.dk

 

Aarhus Golf: www.aarhusgolf.dk